Odložte své brýle-zdravé oči v živém těle

Moje oči nikdy nebudou potřebovat brýle

K napsání tohoto článku mne inspirovaly moje vlastní oči. Je mi víc jak padesát let. Od mládí slýchávám, že po čtyřicítce se horší zrak.

Všichni prý to tak mají a já to tak budu taky mít. Nejsem sice odborník na oči, tedy na cizí oči. Já jsem se, však rozhodla, že já to tak nemám.

Moje oči nikdy nebudou potřebovat brýle.

Když jsem dálkově studovala, při podnikání a dvou dětech, vysokou školu, měla jsem často stav zhoršeného vidění. Únava může velice zhoršit zrak, to jsem zažila na vlastní oči. Ale jak je tedy možné, že když si oči odpočinou, vidím ostře?

Které faktory zhoršují vidění a co se s tím dá dělat?

Šla jsem tehdy k odborníkovi na oční a očekávala radu. Například, „kapejte si do očí, ať jsou zvlhčené, často mrkejte, nebo, cvičte“.

Naivně, žádná taková rada mi nabídnuta nebyla. „Oči máte docela v pořádku půl dioptrie na pravém oku, to nic není, ale jestli chcete brýle, tady máte recept,“ zněla rada lékaře.

Domnívala jsem se, že mi brýle pomůžou, aby moje oči nebyly unavené tak brzy. Vzala jsem recept a šla do optiky. Když jsem uslyšela, kolik budou brýle stát, poděkovala jsem a odešla. Dnes děkuji podruhé, že jsem si brýle nekoupila, stejně bych je nenosila.

I nadále jsem se potýkala s občasnou únavou a koupila si kapky do očí pro zvlhčení očí. Bylo to pak o něco lepší. Nicméně, když se na něco zaměříte, začnete to všude vidět. Říká se tomu zákon přitažlivosti. Také ke mně začala chodit tato takzvaná náhodná vidění.

Nic není náhoda.

Dostala se mi do rukou knížka M. Norbekova, kde autor popisuje, jak cvičit s očima. Říká v ní, že zrak pak bude úplně v pořádku. Naprosto stejně mi před časem přistál do ruky článek, kde se psalo, že alergie je psychosomatické onemocnění. Věřím své intuici a vím, že nic není náhoda.

Uvědomila jsem si, že oko je ovládáno svaly, a tak jako svaly celého těla i svaly oka je potřeba mít v dobré kondici. Aplikovala jsem oční jógu do své praxe. Docela mě překvapilo, jak náročné cvičení to je a také, že mi to nejde tak hladce, a docela to bolí.

Masáž očí a odpočinek.

Ke cvičení, jsem později přidala i masáž. Cítila jsem, že v některých místech jsou oči citlivější a dělalo mi dobře si jemně masírovat tato bolestivá místa. Určitě bych nešla na masáž očí k masérovi. Masáž je potřeba provádět velmi citlivě.

Další věc, kterou jsem pro své oči udělala, byl odpočinek a dostatek spánku. Oči potřebují hodně regenerace, uvědomíme-li si, že ty malé svaly makají celý den.

Jako bychom byli v posilovně a cvičili celý den. Co by svaly těla na to říkaly? Asi bychom se druhý den ani nepohnuli. Oči musí makat celý den, i ten další a další, proto nutně potřebují odpočívat.

.

Častý pobyt v přírodě

Častý pobyt v přírodě, to mají oči rády. Zejména, když často čtete nebo pracujete na počítači. Oči potřebují stále na něco zaostřovat. Když civíte do monitoru nebo knihy, není to pro ně zdravé. Přetěžují se pouze některé svaly a ty ostatní ochabují.

Ještě jedno doporučení mám, když můžete zavřete na chvíli oči i přes den. Pozor! Ne, když řídíte auto. Ano, když se vezete jako spolujezdec nebo u počítače, alespoň na minutku.

Vaše oči si alespoň na chvíli vydechnou a budou vám vděčné. Užívejme své oči vědomě, nezneužívejme je.

Každý člověk může sám pro své oči něco udělat, bez ohledu na to, v jakém stavu zrovna jsou. I když vám zrak už zcela neslouží a nosíte brýle, můžete očím prospět a minimálně zabránit zhoršování.

Výsledek záleží pouze na tom, kolik energie , víry a času chcete svému zlepšení věnovat.

Prevence zhoršování zraku není v preventivních prohlídkách u lékaře. Prevence proti zhoršování zraku je v dodržování jednoduchých zásad. Chcete vědět víc?

Návod jak na to, najdete v eBooku, který je pro vás zcela zdarma. Jako bonus navíc získáte dvě videa, která vás provedou masáží očí a oční jógou.

Chcete-li vědět víc o cvičení a masážích očí, stáhněte si tady eBook zdarma.

Změnou životního stylu, stravovacích a pohybových návyků vás provede eBook Cesta je zdravý životní styl, nyní už také jako Audio kniha. Více najdete tady

Jsem lektorka pohybových aktivit, které vedu pomocí principů Jógy. Pomáhám lidem najít cestu k jejich zdravým tělům, aby si uvědomili že, "Tělo je chrám pro duši, je to nejdůležitější, co na tomto světě máme". Můj příběh si přečtete zde , Přidejte se do komunity lidí na stejné vlně
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů