Program imunita


Dnešní téma je imunita. Toto téma je nyní velmi skloňované a zmiňované. Možná už nemáte ani chuť o tom číst. Toto je můj šálek pohledu na imunitu.

Shoduji se s lidmi, kteří jsou toho názoru, že jsme za své nemoci a zdraví plně odpovědni.

My můžeme za to, že jsme nemocní. Můžeme stejným způsobem, jak jsme dopustili nemoc, dopustit zdraví, Třeba cvičením pro zdravé oči, které najdete tady.


Vím, že se to špatně poslouchá. K tomuto článku mě inspirovala jedna žena, se kterou jsem dnes měla příležitost prohodit pár slov.

Je téměř nebezpečné, zeptat se člověka obvyklou otázkou. „Jak se máš?“ Odpověď v dnešní době obvyklá, týkající se viru a zkušeností s ním. „Nejhorší vánoce v životě. Manžel málem umřel, dostal ho.“

Já na to, super že to přežil. Hned se kradla další otázka. Co dělá pro sebe teď, aby byl zdravější? Mám chuť se rozvykládat o tom, jaké je toto šílené období vlastně darem.

Vím, že se to špatně poslouchá, hlavně lidem, kteří ztratili drahého člověka. Ale ruku na srdce, co pro sebe dělají lidé, kteří prošli nemocí s těžkým průběhem?

Moje květnatá slova o příležitosti, kterou jsme dostali v této době absolutního zastavení. Možnosti zamyslet se a udělat změnu v přístupu k sobě. Začít se o sebe více starat a zvyšovat svoji imunitu. Jako by narážela na zeď, jako bych vůbec nic neřekla.

Napadá mě, má to smysl, ukazovat lidem cestu? Je lepší nechat je v jejich světě, v jejich roli oběti?


Jak dlouho se budeme spoléhat, že nám někdo pomůže? Že za nás někdo, nebo něco, vyřeší naši nezodpovědnost k sobě.

Naše tělo je geniální soubor systémů, které ke svému bezchybnému fungování potřebují pouze dobré podmínky.

Špatně se poslouchá, že je to naše lenost, která nám nedovolí tělu vyhovět.

Jak vytvořit dobré podmínky?

To dnes už snad ví každý, nebo ne?

• Kdo ví, že je potřeba se v rozumné míře hýbat?
• Kdo ví, že je potřeba se v rozumné míře a kvalitně stravovat.
• Kdo ví, že je potřeba v rozumné míře odpočívat?
• Kdo ví, že je nutné udržovat dobré vztahy s lidmi a taky sami se sebou?

Všude se to píše, všude se o tom mluví. Vy to opravdu ještě nevíte?

Super, že to čtete, teď už to víte. Je to přesně tak, informace tedy máte a můžete se do toho pustit. Být odpovědni sami k sobě, ke svému tělu a ke svému zdraví.

Přestaňte spoléhat, že vás zachrání vakcína. Že vás lékař vytáhne z bryndy, až vám bude špatně. Že vás spasí léky.

Probuďte se z toho snu plného závislostí na něčem, nebo na někom a začněte.

Začněte pomalu, systematicky, postupně, měnit svůj život ke svému obrazu.

Když si nevíte rady, můžou vám být ku pomoci otázky

• Co by mi dnes udělalo radost?
• Co bych mohl dnes udělat pro své tělo?
• Je tato potravina pro mě prospěšná, co z ní získám?
• Jsou moje pocity v tuto chvíli dobré?
• Dělá mi tato situace dobře?
• Je vztah, ve kterém žiji příjemný?
• Je vztah, který mám k sobě radostný?
• Další otázky si můžete doplnit zde….

Všechny tyto otázky můžou nabídnout odpověď, která povede ke zlepšení vaší imunity. Nevěříte? Tak to alespoň vyzkoušejte, co můžete ztratit?

Myšlenky mají obrovskou sílu. Dejte pozor, co vpouštíte do své mysli. Nepouštějte si do svého prostoru informace, které nemají žádný smysl. Nemůžete je ovlivnit a jsou zbytečné. Pamatujte,“ co myslíte, to žijete“.

Jestliže myslíte na nemoc a máte z ní strach, tak ji máte. Myslíte na zdraví, máte ho.

Využijte času, který získáte pro sebe. Vzdělávejte se v oblastech, které vás baví. Tvořte s radostí a láskou své vnitřní prostředí, svoji odolnost proti vnějším vlivům.

Poznávejte sami sebe, hrejte si a objevujte. Přemýšlejte, co můžete vy sami udělat pro to, aby vaše tělo příští dávku virů zvládlo, aniž byste si všimli jejich přítomnosti.

Nebojujte, tuto válku proti virům a všem mikroorganismům nemůžete vyhrát. Vždyť naše tělo je plné těchto neviditelných organismů, které s námi výborně spolupracují.

Nebojujte a přijímejte je jako součást tohoto světa. Součást světa, ve kterém žijeme všichni v symbióze. Nevěřte nikomu, že můžeme tuto válku vyhrát. Bojujete proti sobě. Řešením je mír.

Řešením je zaměřit se na vlastní imunitu. Co můžete udělat vy, pro to, aby vaše tělo bylo odolné? Aby vaše vlastní tělo, zvládlo v tomto ekosystému, bez boje v míru žít. V souladu a v rovnováze se všemi systémy této planety.

Přeji Vám hodně sil a dobré vůle
Vaše Blanka

PS: imunitní systém můžete podpořit i změnou životního stylu. EBook a nyní také audiokniha Cesta je zdravý životní styl, může být vaše, najdete ji tady.

Můžete také začít něco dělat pro své zdravé oči eBook zdarma najdete tady

Jsem lektorka pohybových aktivit, které vedu pomocí principů Jógy. Pomáhám lidem najít cestu k jejich zdravým tělům, aby si uvědomili že, "Tělo je chrám pro duši, je to nejdůležitější, co na tomto světě máme". Můj příběh si přečtete zde , Přidejte se do komunity lidí na stejné vlně
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů