Vítejte v On-line kurzu pro Fitness instruktory 

Dělejte práci která vás baví, je kreativní a má smysl.

Tak jste se konečně rozhodli a hledáte kurz, který by vám pomohl otevřít vaši karieru trenéra, instruktora, lektora, nebo člověka, který zná své tělo?

Chcete si otevřít fitness centrum, dělat trenéra do domu, nebo chcete trénovat jen sebe?

Postavila jsem svůj kurz tak, aby jste toto vše mohli být.

Doufám, že splní vaše očekávání. 

Přihlášení do kurzu Instruktor fitness

Stisknutím tlačítka přihlásit do kurzu

Než stisknete tlačítko, doporučuji přečíst si o kurzu více dole.

Přihlášku do kurzu naleznete v členské sekci.

Proč zrovna tento kurz?

 • On-line výuka v sobě přináší velké možnosti pro zájemce o kurz z celé republiky i ze zahraničí, vzdálenost není zde překážkou .
 • Studium začíná ihned, jakmile se přihlásíte a pošlete platbu.
 • Kurz je i pro časově vytížené zájemce o vzdělání v tomto oboru. Jako jsou maminky na mateřské dovolené, majitelé sportovních zařízení a každého, kdo považuje dojíždění za ztrátu času.
 • Máte svůj kurz stále po ruce. Studujete kdykoliv a odkudkoliv, máte-li mobilní data, přihlásíte se do členské sekce, a celý kurz máte jako na dlani, třeba v mobilu. Máte možnost shlédnout přednášky opakovaně, a lépe vše pochopit.
 • Zkoušku složíte ve vámi zvoleném termínu po absolvování všech náležitostí kurzu, bezplatně, maximálně do dvou let od zakoupení kurzu.
 • Na výběr máte ze dvou profesních kvalifikací, Osobní trenér/trenérka ve fitness a Instruktor Bodystylingu. Je-li zkouška úspěšně ukončena, získáte osvědčení o profesní kvalifikaci dle výběru, a můžete kráčet pro živnostenský list
 • Nepotřebujete předepsané předchozí vzdělání.
 • Kurz není Akreditovaný, což je jeho velká výhoda, nemusíte část kurzu absolvovat prezenčně (naživo). Nevýhoda je, že vám ho neproplatí Úřad práce.

Instruktor fitness by měl mít všeobecný přehled o všem co nabízí moderní fitness prostředí. Podle toho, pak může zvolit svoji specializaci. 

Můžete pak nabídnout svou práci velkému okruhu klientů. 

Co mi kurz přinese?

Ptáte se správně. Stejnou otázku bych položila taky, kdybych si vybírala kurz, pro své budoucí povolání.

 • Ověřené vědomosti
  Získáte část mých vědomostí a zkušeností. Které jsem sbírala víc než 20 let, a prakticky je prověřovala na svých klientech. Vždy jsem se zaměřovala na zdravotní stránky pohybu a proto všechny návody a informace o cvičení jsou zaměřeny na zdraví klientů. Zdraví, jak fyzické, tak psychické.
 • Přehledný systém
  Získáte přehledný systém informací, které můžete postupně vstřebávat podle svých schopností a individuálních možností. Možná chodíte do zaměstnání, máte malé děti, nebo jiná časová omezení a nemůžete studovat v přesném časovém harmonogramu. Pro vás je tento kurz ušit přímo na míru.
 • Široký záběr
  Kurz je postaven jako základ pro jakoukoliv pozdější specializaci. Možná ještě přesně nevíte, co chcete učit své klienty, jen víte, že to chcete dělat. Získáte všeobecný přehled a díky mnohým doporučením a ukázkám různých pohybových směrů, vás možná osloví ten jeden konkrétní, nebo z každého něco.

Nejčastější obavy

 • Co když to nezvládnu?
  Nebudu tvrdit, že je kurz lehký, a že ho zvládnete levou zadní. Mnoho nových názvů, zvládnu se je naučit? Proto jste tady, abyste se naučili novým dovednostem. Určitě si, ale dobře rozmyslete, zda si kurz koupíte, vrácení vašich vynaložených prostředků nelze.
 • Musím se učit nový jazyk, Latinu?
  Nemusíte se učit latinské názvy svalů, přihlásíte-li se ke zkoušce Instruktor Bodystylingu. Osobní trenéři mají ve standardu zkoušky latinské názvy popisu lidského těla. Kdo ví, třeba se to bude někdy hodit.
 • Co když to nebudu stíhat?
  Kurz je přizpůsoben každému člověku, a jeho momentálním možnostem. Máte-li chytrý mobil a mobilní data, můžete studovat odkudkoli. Stačí se přihlásit do Členské sekce.
 • Budu tomu rozumět?
  Všechny materiály a výuková videa, jsou srozumitelná. Bude vám k dispozici neustálá podpora. Naučíte se rozumět sami sobě a svému tělu. Nebudete-li rozumět, je tady ZOOM, můžeme se vidět a vše ujasnit.
 • Jak dlouho bude celý kurz trvat?
  Studovat můžete intenzivně, jako denní studium, nebo pouze o víkendu. Chcete se však něco naučit, nebo se dobře připravit ke zkoušce, Nějaký čas tomu budete muset věnovat. Kurz je postaven na 200 hodin práce. Původně podle pravidel MŠMT.
 • Můžu kurz zrušit?
  Kurz nemusíte dokončit, takže ho ani rušit nemusíte. Prostě přestanete studovat, ale proč byste to dělali, když už jste se rozhodli, že chcete minimálně studovat pro svoji potřebu?

Historie Školy fitness

Školu pro fitness jsem otevřela před více než deseti lety. V té době jsem měla desetileté zkušenosti jako majitelka fitness centra s vedením individuálních a skupinových lekcí.

Vzhledem k tomu, že jsem se po celá léta nebránila vzdělávání, vytvořila jsem velké portfolio, které nabízím svým klientům i vám. Všechny mé zkušenosti a nasbírané poznatky, jsou vám k dispozici po celou dobu vašeho studia i po jeho ukončení.

Schopnost improvizace podpořená znalostmi, dělá dobrého fitness trenéra. Čím víc znáš, tím lépe můžeš vykonávat svou práci.  

Domnívám se, že se vždy najde varianta tréninku pro každého jedince. Schopnost improvizace podpořená znalostmi, dělá dobrého fitness trenéra. Čím víc znáš, tím lépe můžeš vykonávat svou práci. 

Kurz byl původně pořádán celý prezenční formou, a byl akreditovaný MŠMT. Podmínky k realizaci akreditovaných kurzů se změnily. Změnila se také forma kurzu.

Nyní je forma kurzu plně On-line, aby se zájemci o práci fitness instruktora mohli vzdělávat bez omezení.

Ukončení kurzu je autorizovanou zkouškou z profesní Kvalifikace. Výsledek je tedy stejný.

“Dělej práci, která tě baví, je kreativní a má smysl.”

Technikálie kurzu

Víc informací o fungování kurzu najdete v členské sekci při vstupu do kurzu. 

 • První krok
  Vyplníte objednávku na kurz. Pošlete-li platbu kartou, přijde vám ihned faktura o zaplacení kurzu, a spolu s tím i přihlašovací údaje do členské sekce. Platíte-li převodem, přijde vám zálohová faktura. Po zaplacení počkejte 2-3 dny, než vám přijdou přihlašovací údaje do členské sekce.
 • Druhý krok
  Vstoupíte do členské sekce, rozhlédnete se po uspořádání. Vstupem do členské sekce máte otevřen první modul, můžete začít studovat.
 • Třetí krok
  Založíte si účet na You tube. Budete ho potřebovat pro nahrávání videí. Stáhnete si Zoom meeting. Budete ho potřebovat pro setkávání. Založíte si Facebook účet, pro přihlášení do uzavřené skupiny. Budete mít možnost sdílet své zkušenosti, poznatky a případné zdroje se svými spolužáky.
 • Čtvrtý krok
  Součástí kurzu jsou úkoly, které vypracujete a pošlete do mého emailu b.szabo@post.cz  Součástí úkolů je natáčet krátká videa, která uložíte do svého You tube účtu jako NEVEŘEJNÁ, odkaz přiložíte k odesílanému úkolu. Splnění úkolů zaznamenáváte do Listu splněných ůkolů,
 • Pátý krok
  Na Zoom meeting se setkáme pokud budete mít otázky k úkolům, seminární práci, nebo nebudete něčemu rozumět a nevyřešíme to emailovou komunikací. Ráda vás uvidím. Ve Facebook skupině budete spolu s ostatními účastníky kurzu sdílet své zkušenosti, a můžete zde získat důležité informace, pro vaši další práci
 • Šestý krok
  Závěrečná zkouška. Na základě úspěšného složení závěrečné zkoušky získáte Osvědčení o profesní kvalifikaci. Na jehož základě můžete žádat o Živnostenské oprávnění k činnosti “Poskytování tělovýchovných služeb”  

Podmínky účasti u závěrečné zkoušky

 • Úkoly a předepsaná praxe, by měly být splněny nejpozději 14 dnů před zkouškou.
 • Závěrečná seminární práce, musí být odevzdána nejpozději 14 dnů před zkouškou.
 • Na zkoušku se musíte přihlásit nejpozději 14 dní před vypsaným termínem.
 • Na zkoušku se přihlásíte, řádně připraveni.

Závěrečná zkouška

Závěrečná zkouška má čtyři části. 

1. Obsahuje test (65 otevřených i uzavřených otázek).

2. Obsahuje praktickou prezentaci tréninkové jednotky, kterou vytvoříte na místě na základě zadání. 

3. Ústní zkouška, vytáhnete soubor otázek (doping, bezpečnost při tréninku, analýza držení těla, výživa a regenerace, organizace tréninku, svalová skupina a první pomoc). 

4. Závěrečná práce v písemné formě.

Více o zkoušce z profesní kvalifikace najdete na stránkách zde:

 

Závěrečná práce obsahuje čtyři části:

1. Tréninkovou jednotku dle vlastního výběru

2. Jídelníček pro konkrétního jedince

3. Svalovou dysbalanci, popis a řešení

4. Podnikatelský záměr

Místo konání závěrečné zkoušky 

Pohybové studio Blanka 

Motošín 216

75301 Hranice na Moravě

Podmínky pro vstup do kurzu:

Kurz je určen jako kvalifikace pro budoucí fitness trenéry, kteří se chtějí uplatnit ve fitness a wellness centrech v  posilovnách. Také jako trenéři do domu, nebo on-line trenéři nebo animátoři v letních rezortech.

Na základě úspěšného složení zkoušky, je možno žádat o živnostenský list. 

 • Dosažení věku 18 let, v době zkoušky.
 • Čistý rejstřík trestů
 • Zdravotní způsobilost
 • Chuť pro práci s lidmi
 • Láska k pohybu
 • Pevné rozhodnutí a vůle stále se vzdělávat.

Průběh kurzu

Kurz probíhá pouze v On-line prostředí. Je tedy potřeba mít počítač, nebo chytrý mobil a přistup k internetu.

Maximální doba trvání celého jednoho vzdělávacího programu jsou dva roky, od zahájení až po složení závěrečné zkoušky.

Když nezvládnete udělat zkoušku do dvou let, nebo váš pokus o zkoušku bude neúspěšný, budete muset zkoušku zaplatit. Podle ceníku Autorizovaných zkoušek.

Obsah kurzu

Hodiny kurzu jsou orientační, záleží na vás, kolik hodin budete studovat. Čas se může se zkrátit , ale také natáhnout. Každý člověk potřebuje ke studiu svůj speciální čas i přístup. Někdo bude potřebovat výuková videa shlédnout jedenkrát, a někdo třikrát.

V tom je zásadní výhoda kurzu. Navíc nepřetržitý přístup do kurzu zajistí možnost opakování, pokud budete potřebovat oživit některé znalosti, třeba k jiným zkouškám.

Obecná část 60 hodin 

 • Metodika tréninku
 • Fyziologie
 • Kineziologie
 • Biomechanika pohybů
 • Traumatologie
 • První pomoc
 • Pedagogika
 • Psychologie
 • Právní problematika ve sportu

Specializace 60 hodin

 • Metodika tréninku
 • Sportovní trénink
 • Motivační programy
 • Diagnostika
 • Komunikační dovednosti
 • Kontrologie
 • Hygiena a výživa
 • Praxe 80 hodin
  Praxe má dvě části. Součástí první jsou instruktážní videa s úkoly a natáčení vlastních videí. Druhá část jsou navštívené lekce a jejich hodnocení.

Výstup z kurzu:

Absolventi kurzu získají na základě úspěšného složení zkoušky Osvědčení o získání odborné způsobilosti Instruktor Bodystylingu nebo Osobní trenér/trenérka ve fitness, podle toho které zvolíte. Je zde možnost udělat obě zkoušky, tu druhou si už musíte zaplatit.

Osvědčení je podkladem k získání živnostenského listu, ,,Poskytování tělovýchovných služeb“ a ,,Provozování tělovýchovných a sportovních zařízení a organizování sportovní činnosti“.

Osvědčení na platnost v zemích EU získáte spolu s ním také Europass.

Cena kurzu je 15 990,-Kč

Cena Zahrnuje:

 • Metodické materiály- skripta
 • 16 teoretických výukových videí a 16 praktických výukových videi
 • 3 bonusová videa
 • ZOOM konzultace
 • Jednu zkoušku v řádném termínu (jejíž běžná cena je 3500,-Kč)
 • Emailovou a telefonickou podporu 5 dní v týdnu (po-pá)

Co získáte navíc

 • Všechna videa a přístupy k materiálům vám zůstanou i nadále k dispozici. Můžete se ke studiu vracet. Budete-li později potřebovat oprášit své vědomosti.
 • Přístup do členské sekce má pro vás neomezenou platnost, a trvání spolu s existencí kurzu.
 • Získáte moji podporu a radu, kdykoliv i po ukončení kurzu.
 • Osvědčení vám zůstane navždy, nemusíte obnovovat licenci.

Přihlášení do kurzu Instruktor fitness

Stisknutím tlačítka přihlásit do kurzu

Děkuji že jste dočetli až sem. Vaše Lektorka Blanka

Reference

Kurz mi změnil život. Splnila jsem si sen, pomáhat ženám v situacích, ve kterých jsem se nacházela i já, před lety ( obezita, zdravotní potíže). Pokud milujete sport, nebo dříve milovali, chcete pomoci sobě i ostatním lidem běžte do toho !!! Děkuji, že existuje někdo komu záleží na lidech, děkuji za vše a těším se na další setkáni .
Pavlína Nevřalovátrenérka, majitelka BM fitness Bystřice pod Hostýnem
Instruktorský kurz v Pohybovém studiu Blanka odstartoval můj velký sen: založit si vlastní centrum pohybu. Kurz mi opravdu dal mnoho nových zkušeností, rad, praktických dovedností a dodal odvahu do podnikatelského plánu jít. V kurzu jsem se naučila propojit teorii s praxí a také to nejdůležitější: poskytnutí kvalitní a profesionální péče o klienty. Se studiem Blanka spolupracujeme i dále - při proškolení našich nových instruktorů a jsme velmi spokojení.
Petra MatoškováTrenérka a majitelka Alpfit Vsetín

Lektoři a autorizovaní zkoušející

Lektorka pro praktickou a odbornou praxi.
Mgr. Blanka SzabóováMajitelka fitness a jóga centra v Hranicích. Trenérka individuálních a skupinových lekcí. Tvůrce kurzu pro fitness instruktory
Lektorka pro teoretické a odborné předměty
Mgr. Petra ŠmídováFyzioterapeutka, provází téměř deset let nové instruktory odbornými předměty.

Ráda vám poradím 

Vaše lektorka Blanka Szabóová

Dotazy na: b.szabo@post.cz nebo na 606872658

Vaše Lektorka Petra Šmídová 

Dotazy na: PPolachova@seznam.cz