Příběh mého Života

Miluju, obdivuju a respektuju, život, pohyb, přírodu, cestování, a své tělo.

Provozuji Pohybové a Jóga studio. Dělám On-line kurzy pro Fitness instruktory, a pro veřejnost. Vytvářím Webináře a píšu blog, a možná je toho víc...

Dělám to proto, že mě to baví a také proto, že mám ráda lidi, a práci s nimi.

Ráda bych vás motivovala a inspirovala k lásce k pohybu.

Mám sen, všichni lidé jsou zdraví, a radostně užívají každou chvilku svého života.

Jsem prostě optimista.

Něco o mojí maličkosti.

Tělocvik byl moji láskou už na základní škole. Byl to můj nejoblíbenější předmět. Nikdy jsem nesportovala výkonnostně. Do všech pohybových kroužků, které tenkrát existovali jsem se přihlásila sama, rodiče neměli ambice, aby ze mně byl sportovec.

Zkoušela jsem jazzgymnastiku, atletiku, ze všeho nejraději jsem měla přespolní běhy, a běhání po lese, tenkrát se tomu říkalo partizánský samopal, byla to sice soutěž, ale mě tenkrát nezáleželo na umístění ale na konání.

Po narození dětí jsem se učila aerobic, gymnastiku a zdravotní cvičení u ASPV. Vzpomínám s láskou a nadšením na své cvičitelské začátky ve školních tělocvičnách.

Můj podnikatelský záměr šel logicky cestou lásky k pohybu. Otevřela jsem si první tělocvičnu, kde jsem začala vyučovat různé styly aerobiku a další posilovací a zdravotní techniky. 

S láskou předávám své AHA momenty, klientům na individuálních i skupinových lekcích. A pozoruji jejich proměnu.  

Později jsem založila školu pro fitness instruktory. Dnes vedu on-line kurzy pro fitnes instruktory. Své zkušenosti předávám dál lidem, kteří chtějí pomáhat. Zároveň se stále sama učím.

Baví mě zkoumat, jak funguje moje tělo

Pochopila jsem, že neexistují téměř žádná omezení. Lidské tělo si poradí samo, téměř se vším, co mu příjde do cesty. Mýty a přesvědčení, jimiž plníme svou mysl, například o věku a dědičnosti jsou nesmysly, kterými si sami klademe překážky.

Radostně jdu cestou, zkoušení, objevování a pozorování. Z toho si vytvářím pochopení a uvědomění, že se k sobě už nechci stavět zády. Vím, že jsem v procesu. 

 V zajetí mýtů

Od malička jsem byla odváděna od sebe a svých pocitů, jako téměř každý z vás. Ve školách jsem se neučila, jak se mám chovat sama k sobě a ke svému tělu. Nenaučila jsem se to ani doma. Rodiče to také neví, nikdo je to neučil. Neví to dokonce ani učitelé a lékaři.

Zajímala jsem se o všechno a o všechny, jen ne o sebe a o své živé tělo. Absolutně jsem nevěděla co si počít, když mě tělo zklamalo. Taková byla moje tehdejší interpretace. Tělo je však moudré, trpělivě vysílalo SOS, ale to vím, až teď. 

Moje znalosti o lidském těle byly minimální. Tenkrát jsem si naivně myslela, že vím všechno. Věřila jsem každé informaci, kterou jsem se dozvěděla ve škole, v různých kurzech a workshopech.

Pravdy rodičů, o dědičných předpokladech v rodině, byly pro mně velkým strašákem. Málo jsem věřila svému tělu.Velmi málo jsem pochybovala, velmi málo jsem ověřovala.

Věřila jsem všemu, co jsem slyšela, a podle toho jsem také myslela. Aniž bych si uvědomovala, že co myslím to žiju.

Jestli to máte tak, jako já tehdy, nevzdávejte to. Dobrá zpráva je, že to můžete změnit. Teď, je nejvyšší čas na změnu. Začněte objevovat a zkoumat, ptát se, a čekat na odpověď velmi tiše.

Bolest je informace

Bolest čas od času překvapí každého člověka. Také jsem ji brala jako něco nežádoucího a negativního. Pak jsem si uvědomila že je to dar, díky kterému můžu vyrůst. Díky kterému se můžu sama zdokonalit, a naučit se chápat druhé.

Jedna dost nepřijemná bolest v bedrech mě přivedla k lékaři a na rehabilitace. Snědla jsem velké množství prášků. Později jsem pochopila, že rozhodnutí svěřit své tělo do rukou systému, bylo chybné. Očekávala jsem vyřešení svého problému a to nepřišlo.

Akutní bolest se nenápadně posunula do chronické. Časem jsem si na ni zvykla. Přesto jsem stále věřila, že mi někdo pomůže. Nějak se mnou pohne, nebo něco zmáčkne, popřípadě mi poradí účinný lék. Nic z toho se nestalo.

Ale zažila jsem jeden velký AHA moment. Pochopila jsem, že bolest je informace o mně. O tom, jak zacházím sama se sebou. Že jsem jediný člověk , který mě může vyléčit. Více v článku zde. 

Dnes vím, že bolest byla dar pro mně.

Proč alergie? 

Další velkou zkušeností, a také velký dar pro mé chápání těla, byla alergie. Tu jsem léčila podobně, tedy chemickými léky. Už jsem věděla, že léky nejsou řešení, ale co kdyby to zabralo. Projevy byly velmi nepříjemné, a dost omezovaly můj život. 

Opět jeden AHA moment, alergie je psychosomatický problém. Aha, zase jedna informace pro mně. Díky tomuto pochopení a krokům, které z něho vyplynuly, jsem dnes úplně bez příznaků.

Opět připomínka, že toho o fungování těla vím opravdu málo. Že ani všechny knihy dohromady, ani žádný lékař, ani fyzioterapeut mi nepomůže.

Obě zkušenosti mně  přivedly k velkému uvědomění. Dnes vnímám dřívější nepřijemnosti jako obrovský dar, díky kterému mohu porozumnět svému tělu. 

Informace musí být prožitá

Došla jsem k pochopení, že nestačí pouze sbírat informace z knih a časopisů. Důležité je umět rozpoznat ty správné a prožít si jejich účinek. Když člověk hledá, přicházejí do cesty výzvy.

Moji klienti řeší podobné problémy, jaké jsem před lety měla já. Poskytují mi tím cenný studijní materiál a pomáhají mi přiblížit se fungování lidského těla o něco blíže. Jsem za tuto zkušenost velmi vděčná.

Často vidím, že prošli stejnou cestou jako já. Stejně jako já, bez úspěchu.  Uvědomila jsem si, že jim můžu podat pomocnou ruku. Některé poznatky jsem vložila do knihy, Cesta je zdravý životní styl, kterou najdete zde.

Vím, že není v mé moci nikoho pohybem uzdravit, můžu pouze interpretovat svoji zkušenost a tou inspirovat. 

Můj osobní rozvoj

Díky svým a cizím bolestem jsem pochopila, že samotné studium pohybu nestačí. Začala jsem pracovat na svém osobním rozvoji, na celkové očistě a rovnováze těla, mysli a duše. Abych mohla lépe pochopit sebe i vás.

Jóga mi pomohla pochopit, že každá nová informace musí být proměněna v osobní zkušenost, jinak nemá žádnou výpovědní hodnotu a je bezcenná.

Díky metodě RUŠ jsem si uvědomila, jak může tělo potrápit myšlenka, tvořící emoci.

Zažila jsem mnoho AHA momentů, když jsem se začala věnovat dechovým technikám. Také, když jsem já zimomřivá, začala s otužováním

Velkou díru do hlavy mi udělal pobyt ve tmě, který otevřel a vysvětlil mnoho nezodpovězeného. 

Překvapením pro mou duši, byla regresivní terapie, které jsem se bránila, v jednu chvíli ke mě přišla, a já tu výzvu přijala. 

Mnoho odpovědí mi přináší studium Genových klíčů, které jsou plné nádherných vhledů.

V hlavě se začal rodit plán, jak naučit větší množství lidských bytostí,vyladit své tělo tak, že nebudou potřebovat pomoc nikoho jiného. Naučit Vás vzít vlastní zodpovědnost za sebe do svých rukou a radovat se z toho.

Svoboda je pro mně hlavní téma, a svoboda znamená osobní zodpovědnost.

Tak vznikl můj eBook.

Co ti může nabídnout můj eBook

Cesta je zdravý životní styl

  •  Provede tě tvým tělem směrem k uvědomění a porozumění.
  • Seznámím tě se vším co můžeš a jak můžeš tvořit sám /a pro sebe.
  • Představí systémy ve tvém těle, způsobem, který pro tebe bude srozumitelný, bez zbytečných složitostí a cizích slov.
  • Nabídne otázky, které tě přivedou k vytvoření vlastních odpovědí. Každé lidské tělo je jedinečný kus a proto nejkvalitnější odpovědi dostaneš od něho.
  • Naučíš se vyřešit své bolístky a pochopit, co ti pomůže a co nestojí za námahu. 
  • Ušetříš hodně energie a času, který bys ztratil/a při výběru špatného řešení. Energii, kterou můžeš ponechat svému moudrému tělu.
  • Podpoří tvoji kreativní mysl a intuici. Pochopíš, že všechno co hledáš, už dávno máš.

Své tělo můžete poznávat a měnit, díky EBooku, který je už na světě.

Je to jednoduchý průvodce, který vás provede cestou ke změně.

eBook Cesta je zdravý životní styl najdete zde 

 Vítej na cestě do krajiny, která není daleko ve světě, ale blíž než si myslíš, je to tvé ”Živé tělo"

S láskou Blanka Szabóová 

 

Buduji cestu

Pomocí příběhu buduji vaši cestu k vám. Nechejte se inspirovat, abyste mohli inspirovat.

Email

Těším se na vaše dotazy a připomínky b.szabo@post.cz

Můžete mi zavolat

Dobře si rozmyslete svou otázku. Když vám nezvednu telefon pracuji. 606872658. Zkuste to znovu později, nebo pošlete email.

ZOOM Konzultace

Konzultace Živé tělo - cvičení, stravování, regenerace. Můžete si objednat na b.szabo@post.cz. Konzultace do 10 minut je zdarma.