Proč si ženy myslí, že po 40 musí ztloustnout?

Cítíte to tak? Ano opravdu se to děje. Ale musí to tak být? Domnívám se, že nemusí, já to mám jinak.

Podle mě je to, díky přesvědčení a zkušenostem, žen které opravdu mají všechny popsané projevy.

Žen, které naprosto zodpovědně převzaly všechny zkušenosti svých maminek a babiček. Žen, které uvěřily, že zdraví je výsada mládí a všichni staří musí být nemocní.

Existuje jedno české pořekadlo – „tělo musí jít do hrobu zhuntované.“ Říká vám to něco? Chcete to tak?

Fenomén Epigenetika

Dnes je docela známý pojem epigenetika. Popisuje vývoj každého jedince jako komplexní soubor mnoha faktorů, které jsou zasazeny do původní matrice. Takto ji chápu já.

Moje zkušenost je jiná. Jsem přesvědčena, že pokud stárnu, můžu si za to sama. Jsem si naprosto vědoma toho, jak, proč a kdy vznikají moje bolesti a slabosti.

Nesu plně důsledky a učím se s tím pracovat. Malými laskavými krůčky nechávám své moudré tělo, aby si důsledky mých činů opravilo.

Nepopírám, že tělo prochází jistými změnami a opotřebením. Opotřebení je důsledek spotřebovávání, bez doplňování. Nerovnováha mezí prací a odpočinkem, láskou a nenávistí.

Čím rychleji pochopíme známky a principy nerovnováhy a začneme s touto informací pracovat, tím méně škod pak tělo řeší.

Pozor existuje hranice, kterou když překročíme, může být pozdě. Pak už nemusíte mít sílu uzdravení zvládnout.

Fenomén epigenetika

Proč píšu o epigenetice? Podle mě stojí za vysvětlením všech projevů stárnutí a menopauzy u žen. Také za vysvětlením všech nemocí a bolestí, které společně se stárnutím přicházejí. Proč vlastně tělo stárne?

Všechny buňky v těle se neustále obnovují, podle přesné matrice a podle toho, jak se k sobě chováme. A to doslova a do písmene.

Stárneme podle toho, co jíme, jestli se optimálně hýbeme. Také podle toho, jakým myšlenkám, věcem a situacím věnujeme pozornost a jak se k nim stavíme.

Zda dokážeme věnovat sami sobě dostatek lásky a porozumění. Jakými zkušenostmi a informačním polem procházíme a s jakým nastavením to přijímáme.

Těch faktorů, které ovlivňují stárnutí, je velmi mnoho a mohli bychom si o tom povídat celé hodiny. Ale shrnu-li to. Stárneme proto, že věříme, že to tak má být.

Proto, že jsme líní a nehýbeme se dost. Nebo naopak, pohybem chceme ze sebe dostat stresy a frustrace, a tak se dřeme bez odpočinku.

Špatně a rychle jíme, pijeme mnoho alkoholu. Celkově se k sobě špatně chováme.

Celý svůj život posloucháme, že lidé stárnoucí musí chodit na kontroly, že není normální prožít stáří bez prášků. Opravdu je to tak? Čemu jsme vlastně uvěřili?

Já tvrdím, že tělo dělá jen to, co hlava chce a čemu uvěří. K tomuto uvědomění mi pomohla kniha B. Liptona.

Já jsem se rozhodla nevěřit.

Rozhodla jsem se, zůstat bez prášků. Rozhodla jsem se, zůstat v dobré kondici. Rozhodla jsem se, zůstat pružná, tělem i myslí. Rozhodla jsem se, nevěnovat se bolestem a nemocem, naříkání a stěžování.

Rozhodla jsem se, věnovat zdraví, pohybu a radosti. Rozhodla jsem se, být stále mladá. Rozhodla jsem se, umřít zdravá.

Před časem jsem napsala knihu, která by vám mohla být průvodcem, jestliže se rozhodnete jako já.

Jak vznikla kniha, kterou jsem nazvala – „Cesta je zdravý životní styl aneb Jak zhubnout chytře a navždy,“ kterou najdete tady?

Jak jsem už psala v článku o mé první cestě na kouzelný ostrov v Indonésii Bali. Kniha má svůj začátek tady.

Otázky a odpovědi

Moje oblíbená práce je vedení tréninkových lekcí pro skupiny a jednotlivce. Věnuji se poradenství v oblasti stravování a pohybu. Čas, který mám pro tuto svou zajímavou práci, je velmi omezený. Pracuji mnohdy 13 hodin denně.

Není v mých silách pomoci všem, jak bych chtěla. A taky jsem se přece rozhodla umřít zdravá a tak se o sebe musím víc starat.

Jedním z důvodů, proč jsem tuto knihu napsala, bylo oslovit více lidí a inspirovat ke změně. Podat pomocnou ruku při tvorbě vlastního systému na životní cestě.

Proto jsem vytvořila tohoto srozumitelného průvodce.

Dalším důvodem, jsou často kladené a stále se opakující otázky k tomuto tématu. Proč opakovat stále stejné odpovědi. Řešením bylo sepsat otázky a odpovědi do jedné knihy a tím odpovědět více lidem. Doufám, že kniha vaše otázky zodpoví.

Co v knize nejdete?

  • Kniha obsahuje, jak vybrat správný program právě pro vás.
  • Popisuje, co je to Jojo efekt a jak mu zabránit.
  • Vysvětluje, jak vybrat správný pohybový program na začátek.
  • Jak si nastavit správný stravovací režim.
  • Jak se vyhnout bolestem.
  • Jak vytrvat a nenechat se stáhnout zpět.
  • Máte chuť jít do toho?

Zde můžete knihu objednat 😊

Jsem lektorka pohybových aktivit, které vedu pomocí principů Jógy. Pomáhám lidem najít cestu k jejich zdravým tělům, aby si uvědomili že, "Tělo je chrám pro duši, je to nejdůležitější, co na tomto světě máme". Můj příběh si přečtete zde , Přidejte se do komunity lidí na stejné vlně
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů