Cesta je zdravý životní styl

Moje první kniha vznikla na počátku nové cesty. Kdy jsem se přepracovaná, a na pokraji sil, rozhodla překročit svoji komfortní zónu. Odjela jsem zcela nevybavena jazykovými znalostmi, ale naprosto odhodlaná na 15 dní na Bali.

Předtím jsem nikdy tak dlouhou dovolenou neměla. Byly to plné tři týdny, které jsem tentokrát dopřála sama sobě, na cestu a zotavení po ní.

Na Bali začala vznikat tato kniha. Než jsem odjela zpátky domů, měla jsem popsaný celý blok. Víc o cestě na Bali najdete zde.

Ptáte se, proč jsem napsala tuto knihu?

 • Chceš změnit svůj život?
  Nevíš kde začít a hledáš mezi všemi dostupnými návody ten správný. Slibující, že to půjde samo a že to někdo udělá za vás?
 • Chceš zhubnout?
  Všechny zaručené prostředky nefungují, už to máš vyzkoušeno?
 • Chceš být v kondici, cítit se lépe?
  Nevíš kde a jak začít. Máš strach, aby pohyb pro tebe nebyl spíš zhoršením, než zlepšením tvé situace.
 • Je to na tobě, už to chápeš?
  Potřebuješ pouze nástroj a návod. Kde a jak začít.

Proto jsem napsala knihu, která je průvodcem na vaší cestě.

Mnoho let dělám průvodce

Pomáhám svým klientům měnit jejich životy. Každý z nich má jiné důvody, ke změně. Někoho trápí nadváha, jiného naopak. Mnozí mají zdravotní problémy. Setkávám se s různými přístupy k těmto nelehkým životním krokům. 

Mám pro vás dobrou zprávu, řešení je možné, ne však snadné. Rozhodla jsem se své zkušenosti a poznatky vtisknout do přehledného návodu. Ten vás povede, krok za krokem.

Může se stát vašim průvodcem a pomoci vám, na této těžké cestě. Neboť každý z nás, je tvůrcem svého života a svého zdraví. Vždy si můžete vybrat, kterou cestou se vydáte.

Možná by vás zajímalo, jak to mám s pohybem já

Jsem na pohybu docela závislá. Každé ráno si udělám jednoduchou 4 minutovou rozcvičku, hned na posteli. Pak dýchám s Wimem Hofem asi 15-20 minut.

Když nejdu do práce v 6 hodin, zacvičím si jógu 30 minut nebo 1,5 hodiny, podle času. Nakonec si dám studenou sprchu.

Někdy jdu pěšky do práce, někdy jedu na kole, někdy autem, nebo na skutru, podle počasí a času. Když můžu, jdu pěšky po schodech, nepoužívám výtah.

Můžu říct, že mám každý den alespoň nějaký pohyb.

Občas mně také přepadne lenivá. Nechce se mi cvičit, ani sednout na kolo a hledám výmluvy. Ale nakonec moje závislé tělo vždy dosáhne svého a lenivou hlavu vyžene ven, alespoň na procházku.

Se studenou sprchou to dřív bylo úplně jinak. Studenou vodu jsem přímo nenáviděla. Postupným otužováním, jsem si vytvořila závislost i na této činnosti.

Nebylo to za měsíc, ani za rok, ale dokázala jsem to. Stejně tak, to můžete dokázat i vy.  Více o mém otužování najdete tady. 

Je to úplně jedno, co chcete změnit. Zhubnout nebo změnit stravování, či životní styl, kvůli zdraví. Stejně jako naučit své tělo, lépe snášet studenou vodu, kvůli lepší imunitě.

Všechno stojí určité úsilí. Každá změna je těžká a vyžaduje překročení komfortní zóny.

Že už jste to mnohokrát zabalili?

Možná jste už mnohokrát zkoušeli změnit své zažité návyky. Možná jste stejně tolikrát naskočili zpět, do původního životního stylu. Potřebujete pomocnou ruku, najít sílu v sobě?

Každý den se setkávám s lidmi, kteří to vzdali. Potkávají mně na ulici a říkají „musím zase začít cvičit, musím k vám zajít pro radu“. Jsou to jen slova, nepřijdou.

Každý den se setkávám s lidmi, kteří na své cestě zůstali a dnes jsou šťastní spokojení, pohybliví a hrdí na to co dokázali.

Kladete si otázky, nebo jen naříkáte?

 • Co když budu mít hlad, musím držet dietu?
 • Bez sladkého to nevydržím. Můžu si dát alespoň čokoládu?
 • To budu muset vařit dvě jídla, pro rodinu a pro sebe?
 • Ale já nemůžu cvičit bolí mně záda, kolena, hlava….Bude to pro mně?
 • Už jsem mockrát zhubla a stejně jsem to zase nabral/a, u mně to nefunguje.
 • Nikdy jsem necvičil/a, není pozdě začínat?
 • Ale já to nestíhám, děti, manžel/ka, moc práce…..

A co třeba tyto otázky?

 • Proč to vlastně pořád dělám? Proč vlastně pořád řeším hubnutí, stravování a pohyb?
 • Proč chci jíst zdravě, pohybovat se a měnit své staré osvědčené návyky, když tak miluju jídlo a nesnáším pohyb?
 • Jaký je důvod mého neustálého snažení a jak to, že snaha není odměněna úspěchem a stále se vracím zpět ke starému a osvědčenému životnímu návyku?

Těch otázek těch výmluv, možná byste doplnili další. Věřím, že každý máte spoustu svých objektivních důvodů, proč to nejde. Pojďme spolu najít způsoby, jak to půjde.

 Pomůžu vám najít odpověď na otázky.  Pomůžu vám pochopit, co je pro vás v tomto životě důležité a co vám prospívá. Co je povrchní a co vám škodí. Nebo se o to alespoň pokusím, budete-li chtít.

 

Odpovědi najdete budete-li hledat

Tyto a další otázky si můžete položit a najít odpověď v knize Cesta je zdravý životní styl zde.

Vím, že je pro vás těžké udělat změnu, a ještě těžší je, tuto změnu zařadit do svého života, jako jeho součást. Uvádí se, že na každou změnu potřebuje lidský mozek 21 dní. Možná je to pravda, chcete to vyzkoušet?

V knize najdete návody na mnoho změn a každá z nich, chce oněch 21 dní. Takže celý proces na Cestě k vaší změně, bude trvat déle než 21 dní. 

Život je totiž dynamický proces neustálých změn, to ho dělá barevným a zábavným. Pojďte se tedy bavit a objevovat své tělo a jeho možnosti. Hrát si a zkoumat.

Sebeláska jako pomocník

Ukážu vám, jak můžete mít rádi sami sebe. Objevíte mnoho úžasného ve svém těle, k tomu vám pomůže Meditace sebelásky a sebepoznání, která je součástí knihy, jako bonus.

Ke zdravému tělu patří pohyb. Možná pohyb je něco, co právě vám nepřirostlo k srdci. Ale věřte mi, jako děti jste pohyb milovali. A to dítě v sobě stále nosíte.

Pro to, aby se vaše tělo cítilo dobře, najdete to dítě v sobě. Najdete lásku k pohybu, pak se dostanete do pohody, do rovnováhy.

Už nikdy nebudete muset řešit stejný problém, se kterým jste otvírali tuto stránku. Láska k pohybu, vám pomůže zůstat na této cestě, už navždy.

Už se nebudete chtít vracet se ke starým návykům. Doma na gauči u televize, nebo v práci u psacího stolu, se váš úspěch neschovává. Je ukryt v neustálém zkoušení a opakování.

Po malých krůčcích po cestě, na kterou se s touto knihou vydáte, můžete najít to, co už dlouho hledáte, po čem už dlouho toužíte.

Ptáte se, jestli vám zaručím, že to bude fungovat?

To bohužel nemůžu slíbit. Dám vám návod a pomocnou ruku. Vše ostatní, už je na vás.

Na vás záleží, chcete-li se cítit dobře. Zda chcete být zdraví. Zda se chcete zbavit omezení, ve smyslu,“ na ty schody nevylezu, z toho gauče se nezvednu“.

Je na vás, zda vám tělo bude dobře sloužit, nebo vám bude překážet.

Já vám dávám nástroj, jak to zvládnout. Vy se ten nástroj budete učit používat. Jako, když dostanete nové auto a učíte se ho řídit, musíte nejdříve chodit do autoškoly.

Naučte se stejně tak řídit své tělo a ono se vám odvděčí. Bude vám pak dobře sloužit. Vykročte tou správnou cestou vpřed.

Jestli Vás moje slova neodradila, naopak Vás naladila. 

 • Knihu, Cesta je zdravý životní styl v podobě eBooku, nebo audioknihy
 • Bonusovou Meditaci
 • Bonusový tréninkový deník

Pomocná ruka je stále k dispozici

Budete-li chtít poté konzultovat své pokroky, nebo poradit s dalšími možnostmi cvičení a stravování, popřípadě osobního rozvoje.

Můžete se objednat na konzultaci. Napište mi email na b.szabo@post.cz ráda vám poradím.

Můžete také zavolat 606872658. Nejsem však stále k zastižení, když pracuji telefon nezvedám.

Těším se s vámi na vaše úspěchy.

Vaše Blanka Szabóová

Jsem lektorka pohybových aktivit, které vedu pomocí principů Jógy. Pomáhám lidem najít cestu k jejich zdravým tělům, aby si uvědomili že, "Tělo je chrám pro duši, je to nejdůležitější, co na tomto světě máme". Můj příběh si přečtete zde , Přidejte se do komunity lidí na stejné vlně
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů