Moje cesta s Toltéky

Jak to začalo

Před lety jsem se potkala s knihou Čtyři dohody. Nejsem pověrčivá, ale věřím, že když se mi něco ukáže třikrát za sebou, je to určitá zpráva pro mě, kterou jsem na poprvé nepostřehla.

Je to informace o tom, že mám být pozornější. Příště  si toho možná všimnu už při druhé zprávě.

Později snad hned napoprvé poznám, že to je vzkaz pro mě důležitý. Znáte to všichni, určitě jste to zažili. Je to ten pocit, že je tady něco, co máte nebo nemáte udělat.

Když to poslechnete, ani si nevzpomenete, že to k vám přišlo předem. Když to neposlechnete, řeknete si, "Já jsem to věděl, sakra měl jsem TO poslechnout."  Tomu se říká intuice, máme to všichni.

Zpráva o dohodách ke mně přišla prostřednictvím klientů. Povídali mi o představení Jardy Duška, které vypráví o čtyřech dohodách. Jejich povídání bylo zajímavé. O Toltécích jsem už četla dříve, vyskočili na mně z internetu jako pozvánka na nějaký seminář.

V té době jsem ještě neposlouchala přicházející signály pozorně, informace ke mně musela přijít několikrát. S Toltéky tomu bylo taky tak, byla jsem na začátku své nové cesty, není se čemu divit.

V hlavě to udělalo cink a já jsem se konečně začala zajímat, kdo ti Toltékové vlastně jsou, co mi mají sdělit.

Zjistila jsem, že existuje kniha Čtyři dohody, a šla jsem si ji koupit.
Byl to klíč k mojí Nové cestě. Kniha se stala mou biblí, ještě stále ji mám na nočním stolku. Přesto že ji už nečtu nepřetržitě, občas do ní nahlédnu.

V té době jsem ji četla pořád dokola. Když jsem odjížděla na svou první cestu na Bali, koupila jsem si audio verzi knihy, abych ji měla stále po ruce. O mojí cestě na Bali se dozvíte víc tady.

Mocná síla dohod

Dohody mají zvláštní kouzlo. Pokaždé když je čtu nebo poslouchám, mám pocit, že je to nová kniha. Mám pocit, že to, co právě čtu, tam minule nebylo nebo to bylo napsáno jinak. Stále objevuji nové poznatky o sobě, a to je velmi dobrodružné.

Dohody mi otevřely oči, začala jsem si uvědomovat, že si svůj život tvořím já. Tvořím si to dobré i to špatné. Kdo by si chtěl tvořit něco špatného? Pouze ten, kdo si neuvědomuje, ten, kdo má zavřené vědomí sebe sama. Uvědomila jsem si, že to takto nechci.

Rozhodla jsem se tvořit si svůj život hezky. To s sebou nese mnoho práce. Mnoho změn v chování k sobě sama. Uvědomění si minulého života, minulých činů, minulých vzorců chování. Zrušení a odpuštění toho všeho.

To s sebou nese plnou zodpovědnost za všechno, co tvořím, za všechno, co žiji, za sebe sama. Začala jsem hledat způsob, jak to udělat. Nikde se neučíme, jak žít zodpovědně, jak si tvořit realitu, která bude nejistá, kreativní, proměnlivá a svobodná. To vše učí až život. Znáte to rčení, "Neuč se, život tě naučí." 

Tížilo mě velké množství, to musíš, to nesmíš, tak se to má dělat, tak se to nemá dělat, pozor, to ti ublíží, toto je v pořádku, to ti neublíží. Začala jsem se ptát proč? Začala jsem se ptát, je to pravda? Začala jsem se ptát, je to pro mě? Nedostávala jsem uspokojující odpověď, která by byla v souladu s mým srdcem, s mou intuicí.

Uvědomění a rozhodnutí

Rozhodla jsem se jít cestou srdce a všechny informace filtrovat přes ně. Hledala jsem, poslouchala jsem, sledovala jsem a pozorovala své srdce, co tomu říká. A tak jsem našla různé prostředky, jak rozvíjet svoji bytost, tak, aby jí bylo dobře. Pochopila jsem, jak důležité je uvědomění a rozhodnutí.

Prošla jsem dva kurzy RUŠ terapie, Kraniosakrální terapií, terapií Tmou, kurzem Bars terapií, Reiky a Theta léčením, Lektorským kurzem jógy a mnoha workshopy, kongresy a semináři. Přečetla jsem mnoho knih, poslechla mnoho přednášek. Vše to jsem vstřebávala bez očekávání a bez tvoření závěrů. Vše jsem nechala na svou bytost působit, ať si z toho vezme, co potřebuje.

A ona to dělala. Každá další zkušenost byla přefiltrována srdcem a zasazena do puzzle, kterým jsem si vytvářela svoji novou realitu. S každým dalším dílkem do skládačky bylo vše jasnější.

Ne, nejsem ještě u konce, jsem stále na začátku své cesty, ale vidím jasněji. Dohody chápu jako klíč ke dveřím, který otevřel novou cestu, cestu ke svobodě.

Když si dnes chci vzpomenout, co mě motivovalo, co mě vedlo udělat všechny tyto změny v nastavení mé reality, vybavuje se mi jedna z možných odpovědí. Asi nespokojenost s tou starou realitou, i když nemůžu říct, že bych někdy byla vyloženě nespokojená.

Vždy jsem šla, svou cestou, a žila život, jaký jsem chtěla žít. Zpětně bych ve svém životě nic neměnila. Vím, že všechno co se stalo, bylo tak v pořádku. Všechny moje předchozí životní prohry a výhry mě přivedly až sem.

Uvědomuji si však, že jsem udělala mnoho rozhodnutí, která nebyla vždy šťastná a dnes vidím, že jsem mnohdy jela na nějakého zvláštního autopilota, který byl ovládaný, naučenými vzorci, které jsem převzala v průběhu svého vývoje od okolí.

Mojí další motivací možná bylo řídit svoji loď sama, nenechat autopilota, aby ji ovládal. Miluju svobodu a přeji všem bytostem, aby si ji dokázali užívat stejně jako já.

Jsem si vědoma, že všechna rozhodnutí, která dělám srdcem, jakoby přicházela odněkud sama, a já nevím odkud. Je to pocit, stejný jako když děláte něco co máte rádi, jde vám to od ruky úplně samo, jako by to plynulo bez námahy.

Mám pocit, že je to něco, co řídí moje buňky, to samé co řídí růst stromů, východ a západ slunce, posun planet, proudění energií a mnoho dalších přirozených, pro nás naprosto samozřejmých, věcí, které tak samozřejmé nejsou. Jsou naprosto unikátní a zázračné.

Vím, že tato síla vede moje kroky a také moji změnu.

Poslouchej své srdce

Jak jsem to udělala? Jak to, že to před tím takto nefungovalo? Ale ano fungovalo, jen to docela dřelo. Jako když pouštíte vodu do potrubí a ona proudí čistým potrubím úplně lehce, ale tím zaneřáděným teče hodně pomalu a těžce. Tak nějak si to představuji.

I dříve mi tato síla vedla kroky, jen já sama jsem si brzdila hladký průběh. Pak už si ona síla možná řekla a dost, zkusím to prošťouchnout, a ono to zabralo. Určitě se to tak děje každému, ona síla působí a nakopává, ale ne u každého to zabere. U mě zabrali Toltékové a pak už to šlo, pomalu, ale jistě.

Je důležité udělat první krok, dívat se kolem sebe. Občas uhnout z vyběhané cesty. Občas se nechat vést jen tak bez záměru neznámou cestou. Nemít žádná očekávání, nechtít si všechno logicky vysvětlovat. Nechat se vést srdcem.

Pak se začnou ledy hýbat. Kra kolem srdce začne roztávat. Vše začnete vidět jasněji. Je pak mnohem lehčí udělat malou i velkou změnu ve svém životě. Je pak lehčí s láskou a bez boje odejít ze vztahu, který vám nevyhovuje, ze vztahu, který vás dusí.

Je pak jednodušší odejít z práce, která je výhodná finančně, ale nevýhodná energeticky. Z práce, která vám víc bere, než dává. Z práce, kde vztahy jsou destruktivní, i když ona samotná vás baví. Je pak jednodušší udělat jakoukoliv zdánlivě nemožnou změnu.

Vždy po takovém kroku, který uděláte po dohodě se svým srdcem, vám bude nádherně, svobodně a budete mít před sebou obrovskou paletu možností, kam jít a co udělat. Jako byste vyskočili z letadla a na zádech měli bezpečný padák. Nevíte, kam dopadnete, ale můžete si být jisti, že to pro vás bude jen to nejlepší, stačí se nechat vést svým srdcem. Srdce je váš bezpečný záložní padák.

Zvyknete si na ten pocit tvořit si svůj život a bude to pro vás čím dál jednodušší. Ne že by se staré příběhy nevracely a neusilovaly o pozornost, určitě přijdou a budou volat, „To nemůžeš to je nebezpečné, to není pro tebe, haló jsem tady, všímej si mně“. Ale vy už víte, že je to jen vaše mysl tvořící a kreativní, dříve zvyklá na plnou pozornost. Už s ní budete umět komunikovat a nebudete jí dávat za pravdu.

Já jsem skočila a teď letím, užívám si let, a po cestě potkávám další létající bytosti, které si užívají spolu se mnou. Je to nádhera. A věřím, že až dopadnu, bude to, to nejlepší pro mě a pro všechny, kteří létají kolem mě, protože mám toho nejlepšího pilota na světě, moje srdce.

Co je tady pro vás?

Ptáte se co je tady pro mě? Ptáte se správně. Jestli jste měli trpělivost dočíst až sem, možná už víte co dělat.

Toto je můj příběh, moje osobní zkušenost, a vy si musíte vytvořit svoji vlastní zkušenost, můžete se však nechat inspirovat.

Možná jste si řekli, to můžu vyzkoušet, za to nic nedám. Budu víc poslouchat své srdce, vnímat co říkají má ústa, a co se mi snaží namluvit moje myšlenky. Budu vnímat, jak se mně dotýká chování ostatních lidí. Budu dělat vše, jak nejlépe umím. Super fandím vám, jděte do toho.

Nebo si řeknete nevím kde začít, jak to mám udělat, a koupíte si knížku Čtyři dohody a začnete číst. Možná jste ji už přečetli a pořád nic. Nic se ve vašem životě nepohlo. Ano je to tak, člověk přečte spoustu literatury, dokud však nepraktikuje poznatky z ní, nic se nezmění.

Rezonuje s vámi něco z mého příběhu? Podívejte se na Webinář, který v sobě nese téma Toltéckých dohod. Je tam můj otisk a návod, jak s dohodami pracovat.

Webinář Jak žít podle Toltéků najdete tady.

Ať už váš život vede jakoukoliv cestou užívejte si ho.

Tvořte si ho s radostí lehkostí a láskou.

Jsem lektorka pohybových aktivit, které vedu pomocí principů Jógy. Pomáhám lidem najít cestu k jejich zdravým tělům, aby si uvědomili že, "Tělo je chrám pro duši, je to nejdůležitější, co na tomto světě máme". Můj příběh si přečtete zde , Přidejte se do komunity lidí na stejné vlně
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů