Proč jsme tady?

Proč jsme na tomto světě, a proč se nám dějí všechny ty záhadné situace?

Otázky, které občas napadnou každého člověka na tomto krásném světě. Proč jsem tady, odkud jsem se tu vzala a jaké je moje poslání? Dostanu na ně někdy odpověď?

Regresivní terapie

Po probuzení jsem ještě chvíli zůstala ležet, nemusela jsem vstávat. Zasnila jsem se, je to podobný stav jako při meditaci.

Před časem jsem si prošla regresivní terapií. Původně jsem odmítala tuto terapii, která zavede člověka do minulých životů. Říkala jsem si šarlatánství, to není nic pro mně.

Všechno co moje hlava takto radikálně zavrhne, ve mně vyvolává otázku proč, a také zvědavost. To probudilo pocit, že bych to chtěla zažít. A zážitek byl, tedy neuvěřitelný.

Proletěla jsem se několika svými životy. Ne všechny byly, procházka růžovou zahradou. Byly to pouze ústřižky životů, zřejmě ty, které měly pro duši speciální význam.

Nebudu však psát o tomto zážitku, neboť má zcela osobní charakter. Zmíním pouze jednu chvíli z něj.

Laskavý rozhovor s myslí

Na začátku samotné terapie jsem potřebovala dostat své já ze zajetí mysli. Vedla jsem se svou myslí laskavý rozhovor. Prosila jsem ji, ať mi dopřeje na chvíli svobodu a volnost. Mysl byla velmi laskavá a na chvíli se odmlčela.

V tu chvílí jsem se rozletěla do vesmíru. Letěla jsem tím nekonečným prostorem a byl to úžasný pocit, ze kterého se nechce vracet. Terapeutka však moji nespoutanou radost přerušila a poslala mně dál.

Terapie byla tak barevná a silná, že jsem tento prvotní zážitek odložila. Terapeutka mi říkala, že možná budu mít potřebu se k některým událostem ještě vrátit.

Lucidní snění

Dnes ráno, kdy se moje mysl na chvíli odmlčela, nebo snad ještě spala. Jsem si na tento silný zážitek vzpomněla. Letěla jsem znovu vesmírem a náhle jsem pochopila. Proč jsem na světě.

Měla jsem pocit, že vesmír jako celek je vlastně jedna duše, jedna bytost. Všechno na světě, myslím na této planetě, je jen část této bytosti.

Najednou jsem chápala pozemský život jako oddělení části z celku a vtělení této části do různých lidí, zvířat a věcí na planetě zemi. Věděla jsem, že se to děje v naprosté svobodě.

Každá část této bytosti má potřebu se takto oddělovat a putovat do neznáma zcela vědomě, neboť je tvořivá, kreativní a možná také zvědavá. Jde na planetu Zemi něco zažít, užít si různé situace.

Jsme částicí celku

Možná těch planet, na které tyto části celku putují je víc a možná je to pouze Země. Nejsou to mimozemšťané co přichází z vesmírného prostoru, ale pouze fragmenty jedné velké části nekonečna.

Můj pocit mi říká, že my sami si vybereme, kam putujeme podle toho, jak a co chceme prožít. Jako by to "Já", které se rozhodne oddělit se od jednoty vesmírné bytosti, chtělo v tu danou chvíli zažít něco zajímavého a rozhodlo se pro to, co ještě nezažilo.

Dobro a zlo.

Vnímám, že v každém člověku je zlo i dobro proto, že je to v nabídce. Jako když jdete nakupovat a můžete si vybrat hladkou mouku nebo hrubou. Vyberete tu, kterou zrovna potřebujete.

Každý si může vybrat a tvořit podle svého výběru co právě chce. Někdo si vybere tvořit vše s láskou, tedy dobro. Někdo si vybere tvořit s nenávistí, tedy zlo.

Nebo je to tak, že neexistuje zlo a dobro, jen existuje ta možnost ho stvořit a každý má tu možnost to udělat. Vyzkoušet si jaké to je.

Je to zábava, všichni si tvoříme a modelujeme svůj život na této krásné planetě podle svých představ. I když mnozí o tom ani netuší.

Nekonečné možnosti

Je to jedinečná příležitost k hmotnému zážitku. Tvořit malovat, hrát na nástroje a vymýšlet vynálezy, milovat a radovat se. Nádhera kterou tady můžeme všichni zažívat a je nekonečná jako vesmír.

Můžeme zažít smrt, vraždu, krádež, lež, ubližování, nemoc. Všechno to zlo, které můžeme zažít, rovněž nemá hranice stejně jako vesmír.

Prostor pro tvoření je nekonečný a nemá hranice stejně jako vesmír.
Cítíte tu sílu, která z toho vane. Je neskutečná a obrovská stejně jako vesmír.

Dokonce jsme si mohli vymyslet i oddělenost. Uvěřit i tomu, že jsme různé bytosti, že někdo je lepší než někdo jiný.

Že někdo je chytřejší, silnější, inteligentnější a může tedy ostatním radit a řídit jejich život.

Že některá barva kůže, tvar očí, velikost nosu, výška, či velikost břicha je lepší, hezčí a vznešenější.

Zákony a paradigma

Vytvořili jsme si nejrůznější paradigmata a zákony a uvěřili jim. Je to nádhera jaké možnosti máme. Hrajeme různé role a stavíme se v nich do nejrůznějších pozic. Umíme vytvořit pozici oběti i tyrana.

Vytvořili jsme náboženství abychom zapomněli, že jsme jedna božská bytost. Nahradili jsme svou božskou podstatu představou, že bůh je někdo jiný a je někde jinde.

Někteří z nás chtějí zažít moc, a tak se snaží ovládnout druhé. Pochopili, že mnohem lépe se to uskutečňuje prostřednictvím emocí jako je strach, beznaděj, pocit oddělení. Dokonale to využívají, jsou v tom mistři.

Tvoříme svobodně

Někteří chtějí zažít ponížení, útlak a strach a dokonale to praktikují. Nechají se ovládat, ponižovat a zotročovat, většinou zcela dobrovolně. Dobrovolně odevzdávají svoji moc za příslib lepších zítřků.

Někteří chtějí být na této planetě několik století, tak se stanou třeba stromem nebo skálou. Někteří se chtějí podívat jen na skok, tak se stanou jepicí nebo květinkou.

Možností je mnoho sami vidíte, jak je pestrý a barevný tento nádherný svět a co my víme, možná je jich víc, vesmír je obrovský.

Uvěřili jsme také tomu, že je tato planeta přelidněná, přitom je mnoho míst, kde ještě nežijí žádní lidé.Někteří lidé jsou přesvědčení, že na světě už je mnoho lidí, a snaží se různými prostředky by ze světa odešly.

Duše jsou fascinovány hrou, která se tady odehrává a budou na Zemi proudit ještě intenzivněji. Vždy podle své svobodné vůle. To vidíme zcela jasně na světě je stále víc lidí, i přes války a nemoci.

Svobodně si tvoříme zákony a omezení. Svobodně je dodržujeme nebo porušujeme. Hru kterou jsme tady rozjeli si naplno užíváme se všemi klady a zápory.

Proto se možná oddělujeme od celku, abychom mohli naplno prožít svoji svobodnou vůli, se všemi důsledky, které z toho plynou. A to je svoboda.

Užívejte naplno

Užívejme si naplno genocidu, kterou si tvoříme, užívejme si naplno i svobodu, po které toužíme. Užívejme si naplno, nemoc kterou si hýčkáme. Užívejme si naplno zdraví a sílu kterou tvoříme.

Užívejme na plno všechno, pro co jsme se oddělili od celku, abychom se opět mohli spojit a vrátit se domů s pocitem naplnění.

Probuzení

A pak jsem vstala a šla si zapsat svůj lucidní sen, abych ho nezapomněla. Pocit z něho se docela zapsat nedá, ale snad se mi podařilo alespoň trošičku vám ho přiblížit.

Uvědomila jsem si, co jsem si vybrala já. Jaký život si s radostí tvořím já. Co ze svého života můžu předat ostatním, čím inspirovat a pomáhat.

Jestli vás to zajímá, inspiraci můžete najít v mém blogu, knížkách nebop  webinářích. 

Webináře najdete tady

Knihu a audiokniku Cesta je zdravý životní styl najdete tady.

Něco pro zdravé oči eBook Zdarma najdete tady

A co vy také sníte, víte proč jste tady? Jestli ano pište o tom.

 

 

Jsem lektorka pohybových aktivit, které vedu pomocí principů Jógy. Pomáhám lidem najít cestu k jejich zdravým tělům, aby si uvědomili že, "Tělo je chrám pro duši, je to nejdůležitější, co na tomto světě máme". Můj příběh si přečtete zde , Přidejte se do komunity lidí na stejné vlně
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů